Mój stan
 
 
LiveZilla Live Help
Zalety
Co wyróżnia rekuperację SPIDERvent ?

Rozprężna skrzynka wentylacyjna połączona z gietką, polietylenową rurą wentylacyjną przybita jest do deskowania stropu typu monolit. Elementy te zalane masą betonową zapewnią w 100% szczelną i cichą wentylację,a ich połączenie (na "klik") nigdy nie elegnie rozszczelnieniu, dzięki czemu zakładany odzysk ciepła będzie na pewno osiągany. System daje się swobodnie czyścić ogólnie dostępnymi technikami.   

 

Skrzynki wentylacyjne w wersji do montażu podsufitowego i podpodłogowego mają wysokość 10cm.

 

Po kilkugodzinnym przeszkoleniu montażu dokonać  może także ekipa budowlana , co z jednej strony zdecydowanie skraca czas realizacji całej inwestycji i obniża jej koszt, ale przede wszystkim gwarantuje trwałą szczelność układu rekuperacji, która jest PODSTAWOWYM PARAMETREM wymaganym dla uzyskania zakładanych efektów energetycznych.

 

PO 2-3 LATACH, PODCZAS ETAPU WERYFIKACJI (AUDYT ENERGETYCZNY) INWESTOR NIE DOŚWIADCZY  BOLESNEJ NIESPODZIANKI Z POWODU ROZSZCZELNIENIA SIĘ UKŁADU WENTYLACJI I NIEMOŻLIWYM STANIE SIĘ POTWIERDZENIE WYMAGANEGO POZIOMU ENERGOOSZCZĘDNOŚCI BUDYNKU, WSKUTEK CZEGO TRZEBA BĘDZIE  ZWRÓCIĆ OTRZYMANE DOFINANSOWANIE

 

Zobacz przykłady zastosowań

 

 W przypadku tradycyjnych technologii (rury spiro), gdzie blaszane kanały wentylacyjne łączone są za pośrednictwem dziesiątek kolanek, muf, złączek, trójników itp. za pomocą skręcania lub na wcisk,  z wykorzystaniem dodatkowych uszczelek i taśm klejących, system taki  po pewnym czasie może się rozszczelnić! Każde połączenie może stać się miejscem "przecieków" powietrza wskutek występowania latem i zimą innych temperatur i wilgoci w transportowanym powietrzu wewntylacyjnym jak i w otoczeniu systemu kanałowego. Problem powstaje szczegółnie w instalacjach gdzie rekuperator i system kanałowy usytuowane są na nieogrzewanym poddaszu lub w garażu. 

Nie trzeba dodawać, że szczególnie indywidualny inwestor jest narażony na olbrzymie ryzyko, gdyż nie jest w stanie na bieżąco kontrolować poprawności z jaką łączone są ze sobą elementy systemu wentylacyjnego, w tym czystości metalowych powierzchni rur i akcesoriów, uszczelnianaych i oklejanych taśmą montażową, która w przypadku owijania na zakurzonej powierzchni szybko utraci właściwości uszczelniajace. Fałszywe powietrze zrujnuje cały zamysł energooszczędnego i zdrowego budynku!

FLOP SYSTEM sp. z o.o.

 

*Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Drukuj stronę    |    Poleć stronę
Prezentacja
SMOG Ciebie nie dotyczy? Zobacz więc czym oddychasz Ty i Twoi bliscy...
Co zrobić żeby nawietrzaki ścienne nie wiały "zimnem" ?