Mój stan
 
 
LiveZilla Live Help
Zalety
Co wyróżnia system SPIDERvent ?

Rozdzielacze powietrza i wszystkie elementy systemu (bez czerpni i wurzutni) mogą być ukłożone w części nośnej stropu.   Zalane masą betonową zapewniają 100% szczelność systemu rekuperacji na zawsze !   

System występuje także w wersji do montażu podsufitowego.

 

Po kilkugodzinnym przeszkoleniu montażu dokonać  może także ekipa budowlana , co z jednej strony zdecydowanie skraca czas realizacji całej inwestycji, ale przede wszystkim gwarantuje trwałą szczelność układu rekuperacji, która jest  PODSTAWOWYM PARAMETREM wymaganym dla uzyskania efektów energetycznych.

 

PODCZAS ETAPU WERYFIKACJI (po 2 -3 latach)  INWESTOR NIE  DOŚWIADCZY  BOLESNEJ NIESPODZIANKI Z POWODU ROZSZCZELNIENIA SIĘ UKŁADU WENTYLACJI  I NIEMOŻLIWYM STANIE SIE POTWIERDZENIE WYMAGANEGO POZIOMU ENERGOOSZCZĘDNOŚCI ZREALIZOWANEJ INWESTYCJI  (AUDYT ENERGETYCZNY) WSKUTEK CZEGO TRZEBA BĘDZIE  ZWRÓCIĆ OTRZYMANE DOFINANSOWANIE

 

Zobacz przykłady zastosowań

 

 W przypadku tradycyjnych technologii (rury "spiro") gdzie blaszane kanały wentylacyjne łączone są za pośrednictwem dziesiątek kolanek, muf, złączek, trójników itp. za pomocą skręcania lub na wcisk,  z wykorzystaniem dodatkowych uszczelek i taśm klejących, system taki  po pewnym czasie może się rozszczelnić ! Każde połączenie może stać się miejscem "przecieków" powietrza  wskutek występowania latem i zimą innych temperatur i wilgotności transportowanego powietrza wewntylacyjnego jak i w otoczeniu systemu kanałowego. Problem powstaje szczegółnie w instalacjach gdzie rekuperator i system kanałowy usytuowane są na nieogrzewanym poddaszu lub garażu. 

Nie trzeba dodawać, że szczególnie indywidualny inwestor jest narażony na olbrzymie ryzyko, gdyż nie jest w stanie na bieżąco kontrolować  poprawności z jaką montowane są ze sobą elementy systemu wentylacyjnego, w tym czystości powierzchni metalowych  rur i akcesoriów uszczelnianaych i oklejanych taśmą montażowa, która w przypadku owijania na zakurzonej powierzchni szybko utraci właściwości uszczelniajace. Fałszywe powietrze zrujnuje cały zamysł energooszczędnego budynku!

FLOP SYSTEM sp. z o.o.

 

*Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.

Drukuj stronę    |    Poleć stronę
Prezentacja
SMOG i jak się przed nim bronić w domu...