Mój stan
 
 
LiveZilla Live Help
Zalety
Czy zamontowanie nawiewników nie spowoduje utraty gwarancji na okna?

Niewątpliwie w tej sprawie należy zwrócić się do dostawcy okna (najczęściej jest to firma pośrednicząca między producentem a użytkownikiem), bo to on decyduje, czy podtrzymać zobowiązanie gwarancyjne, czy też nie na wypadek późniejszego montażu nawiewnika przez osobę trzecią (inną firmę lub samego użytkownika). Najczęściej dostawca okna wyraża zgodę bez ograniczenia uprawnień gwarancyjnych klienta.

 

W sytuacji, gdy okno dostarczane jest już z nawiewnikiem przez dostawcę, oczywiście nie może on ograniczać prawa do gwarancji, gdyż nawiewniki montuje sam z pełną wiedzą i na swoją odpowiedzialność lub na odpowiedzialność ITB, gdy nawiewnik ma Aprobatę ITB.

 

Przy okazji należy z żalem podkreślić, że niektórzy dostawcy systemów okiennych, tzw. „profili”, negatywnie rozpatrują prośby dystrybutorów w zakresie montażu „na ich profilu” nawiewników lub listew wentylacyjnych innych niż ich własne. Niewątpliwie producenci profili mają do tego pełne prawo z formalnego punktu widzenia.

 

Nawiewniki i listwy wentylacyjne powinno montować się ponad górną krawędzią szyby, choć w przypadku montażu w profilach PCW są podejmowane próby montażu „dzielonego” p[polegającego na tym, że czerpnię powietrza nawiewnika montuje się w dolnej części okna (nad parapetem zewnętrznym) w profilu ościeżnicy, a regulator nawiewu u góry okna, w przyldze profilu lub skrzydła.

 

Źródło: Administrator 12/2003

Drukuj stronę    |    Poleć stronę
Prezentacja
Co zrobić żeby nawietrzaki ścienne nie wiały "zimnem" ?