Mój stan
 
 
LiveZilla Live Help
Zalety
DachBOX-system modulowanej wentylacji mieszkań- alternatywny dla higrosterowanego

Jesteśmy polską firmą z 28-letnim doświadczeniem w zakresie wprowadzania na rynek innowacyjnych urządzeń i technologii wentylacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań dla energooszczędnego budownictwa mieszkaniowego. 

 

Nasza firma w latach 2000 – 2007 brała udział w dwóch unijnych projektach badawczo-rozwojowych, koordynowanych przez uniwersytety w Cambridge i Brighton, poświęconych technologiom wentylacyjnym, do stosowania w europejskim budownictwie niskoenergetycznym i socjalnym.   

 

Zdobyte doświadczenie pozwala nam inwestować w produkty niezawodne i nowoczesne, stanowiącymi kompletne systemy wentylacji mechanicznej mieszkań oraz promować „standardy przyszłości”, jakimi stają się rozproszone systemy wentylacji mieszkań z rekuperacją ciepła.

 

Ty my wprowadziliśmy na rynek Polski takie marki jak:

Systemair     ebm           Dantherm         Fresh        Manrose       Titon          Anjos

 

Dziś oferujemy autorskie, wysoko konkurencyjne i kompletne systemy wentylacji mieszkań, ze szczególnym naciskiem na zastąpienie wentylacji higrosterowanej systemem modulowanej wentylacji stałociśnieniowej, dostosowującej intensywność wymiany powietrza do rzeczywistego-chwilowego zapotrzebowania odpowiadającego na doraźne zachowania użytkowników mieszkań, działającego wg. zasady „ wentyluj kiedy trzeba i ile trzeba”.

 

System modulowanej wentylacji na żądanie DachBOX bazuje na inteligentnych, niskoenergetycznych, zbiorczych wentylatorach wyciągowych, które z powodzeniem konkurują także z nasadami hybrydowymi, zarówno względem kosztów inwestycyjno-eksploatacyjnych jak i oszczędności, ale głównie skuteczności.

 

ZASADA DZIAŁANIA

  • Izolowany akustycznie wentylator zbiorczy DachBOX płynnie dostosuje obroty do "zapotrzebowania na wentylację" każdego z lokali mieszkalnych przyłączonych do dowolnego z pionów wentylacyjnych, wspólnie obsługiwanych przez jeden wentylator.

 

  • Zmienny strumień powietrza wentylacyjnego w lokalu mieszkalnym nie wynika tylko, jak to ma miejsce w systemach higrosterowanych ze zmiennego poziomu wilgotności powietrza w mieszkaniu, lecz jest wynikiem świadomych zachowań użytkowników bądź automatycznej zmiany poziomu otwarcia wszelkich otworów nawiewnych i wywiewnych np. zwiększone otwarcie kratki wywiewnej w łazience lub ubikacji po wejściu do niej albo zmiana ilości świeżego powietrza dostarczanego przez nawietrzaki ścienne bądź nawiewniki okienne. 

 

Przymknięcie nawiewnika lub kratki wywiewnej w jednym mieszkaniu NIE spowoduje równoczesnego zwiększenia  nawiewu w innych lokalach. Inteligentnie reagujący wentylator zbierający DachBOX nie doprowadzi nigdy do rozregulowania strumienia powietrza wentylującego w obsługiwanych mieszkaniach.

 

Koniec z nagminnym obecnie zamykaniem lub zaklejaniem nawiewników, gdy nagle zaczyna z nich "wiać chłodem”, szczególnie niebezpiecznym w skutkach w okresie zimowym.

 

Nawiewniki     wywiewniki    przepustnice    tłumiki      wentylatory

                       

Oferujemy także wentylatory osiowe i strumieniowe do wentylacji garaży i pomieszczeń technicznych

 

Zapewniamy pełną obsługę projektową, na życzenie oferujemy montaż systemu.

Wszystkie urządzenia produkowane są w Polsce lub pochodzą z Europy Zachodniej

 

PROSIMY O PRZESŁANIE DOKUMENTACJI BUDOWLANEJ - ZAPROJEKTUJEMY LUB PRZEDSTAWIMY ROZWIĄZANIE ZAMIENNE

 

Drukuj stronę    |    Poleć stronę
Prezentacja
SMOG Ciebie nie dotyczy? Zobacz więc czym oddychasz Ty i Twoi bliscy...
Co zrobić żeby nawietrzaki ścienne nie wiały "zimnem" ?