Mój stan
 
 
LiveZilla Live Help
Zalety
W budynku jest wentylacja grawitacyjna, przy niektórych kierunkach wiatru, występuje coś w rodzaju "ciągu wstecznego",

Z kratek wywiewnych powietrze wylatuje do pomieszczenia, zamiast odwrotnie, pomimo uchylonych okien w mieszkaniu. Jak można temu zapobiegać?

Jestem zarządcą nowych budynków (2 do 3 lat). W niektórych z nich, w kuchniach podczas gotowania na ścianach wykrapla się woda mimo otwartego lufcika. Dotyczy to sezonu jesień – zima – wiosna.

Jak temu zaradzić?

Przyczyną może być niewłaściwy ciąg w kanale wentylacji grawitacyjnej w kuchni (kratka przytkana), zbyt niski komin (np. kuchnia na ostatnim piętrze budynku), niekorzystna róża wiatrów- zawirowania wiatru nad połacią dachu, w której usytuowany jest komin, które mogą utrudniać właściwą „pracę” wentylacji.

W moich zasobach budynki są opomiarowane (podzielniki ciepłą). Jaki wpływ mają nawiewniki na wskazania podzielników?

Podzielniki odczytują ilość dostarczonego do mieszkania ciepła. Właściwe dobrane nawiewniki (tzw. ciśnieniowe - reagujące na nadmierny ciąg wentylacyjny) nie powodują nadmiernego wychłodzenia pomieszczeń w okresach ekstremalnych (silnych wiatrów, niskich temperatur zewnętrznych czy podciśnienia wywołanego włączeniem okapu kuchennego itp.).

W naszym mieszkaniu spółdzielnia wymieniła okna stare drewniane, na nowoczesne też drewniane z tzw. szybami zespolonymi.

Czy zastosowanie takich zespolonych szyb (pomiędzy dwiema taflami jest przestrzeń wypełniona jakimś gazem) nie spowodowało pojawienia się w chłodne dni grudnia wilgoci na szybach i ścianie przy oknie ?

Prezentacja
Co zrobić żeby nawietrzaki ścienne nie wiały "zimnem" ?