Mój stan
 
 
LiveZilla Live Help
Zalety
Kto jest odpowiedzialny za sprawność przewodów wentylacyjnych w budynkach z lat 60 - 70 i jednocześnie prawidłowość \"podpięcia\" mieszkań do poszczególnych pionów zgodnie z przepisami.

Jednocześnie interesuje mnie, kto może skontrolować prawidłowość podłączenia okapów z wyciągami (wentylatorami) do poszczególnych kanałów, a w przypadku wykrytych nieprawidłowości nakazać ich usunięcie i wskazać gdzie powinny być zainstalowane.

Budynek z lat 60-tych, tzw. ślepa kuchnia, włączone wentylatory wywiewne w kuchni (osobne piony wentylacyjne), w niektórych przypadkach brak ciągu w łazience powoduje gaśnięcie ogrzewacza gazowego..

Co jest tego przyczyną i jak temu zapobiegać?

Przyczyną są zamontowane w kuchni wentylatory wywiewne, dla których nie wykonano właściwej wentylacji nawiewnej, zasysają więc powietrze z kanału wentylacji grawitacyjnej (lub dymowego !!!) znajdujących się w łazience.

Czy "otwarte" nawiewniki podczas ulewnego deszczu i wiatru skierowanego w stronę okna nie przyczynią się do zalania mieszkania?

Problem przenikania wody opadowej (deszczu) do pomieszczenia poprzez nawiewniki okienne został w polskich przepisach WYJĄTKOWO „dobrze” rozwiązany.

Jakie są przyczyny przedostawania się przez kratki wentylacyjne "zapachów" od sąsiadów mieszkających niżej i jak temu przeciwdziałać?

Zjawisko "zaciągania zapachów" sąsiada wiąże się z tym, że prawdopodobnie budynek w którym pan mieszka jest wykonany według starych norm, które zezwalały na "podpinanie" do jednego pionu wentylacyjnego co drugiego mieszkania.

Jakie nawiewniki najlepiej zainstalować w oknach połaciowych (dachowych)?

Montaż nawiewników w oknach połaciowych to poważny problem, głównie z uwagi na fakt położenia samego okna jak i nawiewnika w skośnej płaszczyźnie dachu.

Prezentacja
Co zrobić żeby nawietrzaki ścienne nie wiały "zimnem" ?