Mój stan
 
 
LiveZilla Live Help
Zalety
Zdrowie a wentylacja

Wiele osób chorych na alergię lub astmę dąży, aby w swoim mieszkaniu stworzyć idealne warunki do życia. Osoby te tworzą zamknięte pomieszczenia broniąc się przed zewnętrznymi zanieczyszczeniami.

Odzysk ciepła

Jak rekuperator zastosować i jaki system wentylacyjny wybrać ?

Co zrobić żeby szyby się nie pociły i nie wiało z nawiewnika zimnem?

Jest tylko jedna przyczyna, dla której okna się "pocą", jest nią  stosunek ilości pary wodnej znajdującej się w powietrzu pomieszczenia,w którym jest zamontowane okno do temperatury powierzchni szyby ( lub ramy  okna ) . Gdy jest on NIEWŁAŚCIWY para wodna MUSI zamienić się w wodę > wykroplić się na tej powierzchni.

Szczelne pomieszczenia

Tak jak ryba potrzebuje czystej wody, tak człowiek potrzebuje zawsze zdrowego i świeżego powietrza. To ważne życiowe prawo przestało obowiązywać wraz z rozwojem naszej cywilizacji. Przy wysokich kosztach energii nasze okna szczególnie w zimnych porach roku pozostają zamknięte. Kiedy jednak zostaną otwarte do pomieszczenia wdziera się hałas i kurz, ponadto ucieka ciepłe powietrze, którego ogrzanie jest  bardzo kosztowne. W wyniku wzrostu znaczenia efektywności energetycznej szczelne budynki stały się częstym zjawiskiem a rola wentylacji nabrała szczególnego znaczenia.

Nawiewniki powietrza zewnętrznego w wentylacji grawitacyjnej

Do niedawna okna w budynkach wykonywane były z jednolitego drewna niedostatecznie wysuszonego, skutkiem czego, po krótkim okresie czasu stawały się one nieszczelne. Powstające szczeliny między skrzydłami okna i ościeżnicy (futryny), między ościeżnicą i murem oraz między szybą a drewnianą ramą skrzydła, doprowadzały do pomieszczenia często więcej powietrza zewnętrznego, niż wymagały tego normy wentylacyjne.

Prezentacja
Co zrobić żeby nawietrzaki ścienne nie wiały "zimnem" ?
SMOG Ciebie nie dotyczy? Zobacz więc czym oddychasz Ty i Twoi bliscy...