Mój stan
 
 
LiveZilla Live Help
Zalety
Pomimo zainstalowanych nawiewników, w dalszym ciągu podczas chłodnych dni występuje roszenie szyb w oknach. Co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić?

Przyczyną może być przede wszystkim niewłaściwy „ciąg wentylacyjny”, tzn. sytuacja, w której do mieszkania przez nawiewnik nie dostaje się właściwa ilość powietrza, gdyż wchodzące przez czerpnię powietrze napotyka „opór” powietrza w pokoju, który wskutek braku właściwej wentylacji wyciągowej (niedrożna lub źle usytuowana kratka wentylacji grawitacyjnej) nie uchodzi „dalej” do kanału wentylacyjnego w tym pomieszczeniu lub co częstsze poprzez kratkę kompensacyjną w drzwiach pokoju lub „szparę” pomiędzy dolną krawędzią drzwi a podłogą nie przepływa do przedpokoju, by stamtąd przejść do kuchni lub łazienki, a następnie wydostać się na zewnątrz budynku kanałem wentylacji naturalnej, zakończonym kratką wentylacyjną (obowiązkowa w Polsce!). Roszenie szyb może być także

 

spowodowane niewłaściwym doborem nawiewników, tj. zbyt małą przepustowością powietrza, trzeba wówczas zastosować większą liczbę nawiewników.

Drukuj stronę    |    Poleć stronę
Prezentacja
Co zrobić żeby nawietrzaki ścienne nie wiały "zimnem" ?