Katalog
Opis Dane techniczne Dokumentacja Wykresy Rysunki
Nawietrzak ścienny ręczny typ IRYS, model TL80P-dB - akustyczy, Dn,e,w 52dB, 28.08 m3/h@10 Pa, D140x400mm (zawór powietrzny)

Nawietrzak ("nawiewnik") przeznaczony do stosowania w systemach wentylacj podciśnieniowej budynków mieszkaniowych, biurowych, przemysłowych, użyteczności publicznej itp. działając na zasadzie kompensacyjnej. Nie jest produktem gotowym do użytku i może być używany jedynie po zainstalowaniu w obiekcie.


Akustyczny nawietrzak ścienny FRESH TL80P-dB zapewnia kontrolowany dopływ świeżego powietrza poprzez ścianę zewnętrzną bezpośrednio do pomieszczenia w budynku. Szczególnie przydatny w miejskiej zabudowie obciążonej zwiększonym hałasem ulicznym. Dostarcza odpowiednią do potrzeb ilość powietrza zewnętrznego wymuszając usuwanie równoważnej ilości powietrza zużytego. Posiada możliwością ręcznego ustalenia poziomu otwarcia-z blokadą pełnego zamknięcia.Chroni także przed przeciągami.

Opcjonalnie może być wyposażony w automatyczną, ciśnieniową przepustnicę powietrza, zabezpieczającą przed damiernym nawiewem wywołanym parciem wiatru na elewację budynku lub wzmożonym ciągiem kominowym, w budynkach z wentylacją grawitacyjną (szczególnie ważne w okresach zimowych w polskich warunkach klimatycznych).

Zaopatrzony jest w filtr powietrza i osłonę termiczną zabezpieczającą przed skraplaniem się pary wodnej na czołowej powierzchni zaworu nawiewnika.

Fresh 100 Thermo dB
Nawiewnik ścienny sterowany wbudowanym termostatem kapilarowym.
Kameleon - nawietrzak dla estetów
Z dyskretnym designem i możliwością położenia tapety lub pomalowania w kolorze ściany.
LiveZilla Live Help