Katalog
Opis Dane techniczne Dokumentacja Wykresy Rysunki
Rekuperator kanałowy REKU400

CHARAKTERYSTYKA:

Agregat podłączony jest do systemu kanałów wentylacyjnych i składa się z dwóch wentylatorów (nawiewnego i wywiewnego), filtra powietrza (klasa EU3 lub filtr pyłkowy)  oraz krzyżowego wymiennika ciepła (rekuperatora) wykonanego z tworzywa sztucznego UPVC. Przy normalnej eksploatacji urządzenia, zapewnia ono odpowiednią wymianę powietrza w całym domu (0.5 - 1 wymiany/godz. dla domu o powierzchni ok. 150 m2). Konstrukcja urządzenia wpływa na jego cichą pracę oraz niskie zużycie energii elektrycznej. Cały układ jest prosty w montażu i przy odpowiedniej czystości usuwanego powietrza może współpracować z systemem okapu kuchennego.

 

ZASTOSOWANIE:

Systemy centralnej wentylacji:

  •  domów jednorodzinnych
  •  dużych mieszkań

 

INSTALACJA:

Jednostka zaprojektowana jest tak aby można ją było zainstalować na poddaszu, w przestrzeni sufitu podwieszonego bądź w odpowiednio wykonanej obudowie w dowolnym miejscu wewnątrz budynku - także na poddaszu. Do połączenia z króćcami urządzenia można zastosować sztywne lub elastyczne izolowane termicznie przewody wentylacyjne o średnicy 100 mm.

 

REGULACJA:

Stopniowa regulacja wydatku powietrza realizowana jest głównie za pośrednictwem regulatora transformatorowego, który optymalizuje prędkości obrotowe wentylatorów (np. praca nocna).

 

VCON77VCON100  HS6

  • sześciostopniowy regulator prędkości
  • dwustopniowy regulator prędkości
  • czujnik wilgotności, który automatycznie zwiększa prędkość pracy wentylatorów w zależności od poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu
Rekuperator ścienny RE300
Przystosowany do pracy ciągłej ze sprawnością odzysku ciepła do 70%.
Panel sterowania KTS EKSTRA
Dotykowy z programatorem tygodniowym do rekuperatorów RekuEKO.
Regulator obrotów silników EC - MINI
3 stopnie + wyłącz; do wentylatorów z silnikami prądu stałego EC.
LiveZilla Live Help