Katalog

Rekuperatory

Urządzeniem, które łączy w sobie funkcjonalność, estetykę oraz skuteczność przy wymianie powietrza jest rekuperator. Specjalna konstrukcja pozwala na stały napływ świeżego, oczyszczonego powietrza do wnętrza domu lub mieszkania, a jednocześnie odzyskiwanie ciepła z powietrza zużytego, które jest na zewnątrz usuwane. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie ogromnych oszczędności w ogrzewaniu pomieszczeń, gdyż odzyskane ciepło może być wykorzystywane wielokrotnie. Ważna jest również łatwość obsługi tych urządzeń. Rekuperatory mogą być w szybki sposób odpowiednio skonfigurowane i dostosowane do aktualnych potrzeb domowników. W ofercie znajdują się modele ścienne, kanałowe oraz podsufitowe.

Rekuperator zaprojektowany z myślą o zdrowej wentylacji mieszkań, może pracować w automatycznym trybie "wentylacji na żądanie”, zapewniającym poziom wentylacji dostosowany do bieżącej aktywności domowników. Urządzenie realizuje tę funkcję dzięki wbudowanym wentylatorom z silnikami prądu stałego EC i czujnikom powietrza np. CO2. Rekuperator współpracować może z systemem zarządzania budynkiem. Sterownik urządzenia przygotowany jest do współpracy z akcesoriami zewnętrznymi, takim jak nagrzewnice wstępna i wtórna, chłodnica, przepustnica wymiennika gruntowego, czujniki parametrów powietrza itp.

Rekuperator wyposażony jest wymiennik przeciwprądowy, wykonany z tworzywa sztucznego i zabezpieczony przed szronieniem. Wszystko dla zapewnienia oczekiwanej przez użytkownika, jakości powietrza wewnętrznego zarówno zimą jak i latem.

Kompleksowe doradztwo

Ze względu na fakt, iż tego typu rozwiązania powinny być wybierane pod kątem indywidualnych wymagań oraz potrzeb związanych ze specyfiką danego obiektu, zapewniamy Państwu pomoc naszych specjalistów, którzy doradzą w wyborze właściwego modelu. Ze szczegółowym opisem i specyfikacją każdego z nich mogą się Państwo zapoznać na podstronach produktów. Znajdują się tam informacje dotyczące m.in. możliwego sposobu montażu urządzenia.


Panel sterowania KTS EKSTRA
Dotykowy z programatorem tygodniowym do rekuperatorów RekuEKO.
Regulator obrotów silników EC - MINI
3 stopnie + wyłącz; do wentylatorów z silnikami prądu stałego EC.
Rekuperator RekuEKO
z wbudowaną automatyką do pracy w trybie energooszczędnej wentylacji na żądanie
LiveZilla Live Help