SPIDERvent -montaż w stropie typu filigran (na kolankach wentylacyjnych) -budynek wielopiętrowy

Ułożenie kanałów w stropie typu filigran pierwszego poziomu, mieszkanie trzypokojowe, układ dwukolektorowy (oddzielny  rozdzielacz dla układu nawiewu i kolektor wywiewu usytuowane obok siebie, trzy wywiewy (kuchnia, łazienka z WC, garderoba), cztery nawiewy ( dwa do salonu, po jednym do każdej z sypialni). Czas montażu systemu (ułożenie i podłączenie kanałów) – 2 godziny ( ekipa 2 osobowa) .Wszystkie  kolektory i kolanka wentylacyjne dostarczone na obiekt w wersji zintegrowanej  (zalane w płytach stropowych w zakładzie prefabrykacji) .

1.Ułożenie płyt stropowych dostarczonych z  zalanymi w  nich skrzynkami rodzielacza układu nawiewu i kolektora układu wywiewu oraz pierścieniami montażowymi kolanek wentylacyjnych ( do nich domontowane zostaną później same kolanka wentylacyjne) parteru-pierwszej kondygnacji.

2.Połączenie kolanek wentylacyjnych z  pierścieniami montażowymi, zalanymi w płytamach żelbetowych, za pomocą konstrukcji zatrzaskowej ( na wcisk, z blokadą rozłączenia )

3.Ułożenie kanałów wentylacyjnych na powierzchni stropu parteru i połączenie ich, po nałożeniu uszczelek gumowych na ich końcach, z kolankami wentylacyjnymi (na wcisk ,z układem zatrzaskowym ) z jednej strony  a odpowiednimi otworami w kalektorze i rozdzielaczu z drugiej.

KONIEC MONTAŻU – GOTOWE !

Montaż systemu na kolejnych poziomach (pietrach) w taki sam sposób

 

Uwaga:Czerpnie powietrza dla poszczegolnych lokali mieszklanych w ścianach zewnętrznych , wyrzut powietrza do wspólnego szachtu (pionu) budynku.