SPIDERvent – montaż w stropie typu Teriva, strumień 365m3/h

Rozbudowany układ w wentylacji stropowej SPIDERvent ukryty w stropie typu Teriva. Nawiew świeżego powietrza do trzech sypialni na piętrze metodą wentylacji wyporowej (nawiewniki podłogowe), do pokoi na parterze sufitowy. Wywiew sufitowy (anemostaty) z wszystkich pomieszczeń „brudnych” całego budynku; łazienek na parterze i piętrze, kuchni, garderoby.

 

System zrealizowany w całości na elastycznych przewodach wentylacyjnych Karboflex Blue fi 90 mm. W połączeniu z kolektorami, rozdzielaczem oraz pozostałymi elementami z tworzywa sztucznego – całość zapewnia doskonały przepływ i parametry akustyczne.

 

Rozprowadzenie powietrza nawiewanego odbywa się przez rozdzielacz M12/160D SPIDERvent – z wyjściem dolnym 160mm (nawiew z rekuperatora) z możliwością podłączenia nawet 12 przewodów Karboflex, poprzez szczelne szybkozłączki typu „klik”.

Zużyte powietrze zbierane jest przez kolektor przelotowy M8/160G/160D SPIDERvent, z wyjściem górnym 160mm ( do połączenia z kolektorem wywiewnym  piętra) i dolnym 160mm (do połączenia z rekuperatorem).

Uwaga : do tego samego kolektora można podłączyć równocześnie przewody o dwóch różnych średnicach ( D 90mm  i D 75mm), do ośmiu przewodów Karboflex.

Nawiew sufitowy na parterze poprzez anemostaty TPO 100, na piętrze poprzez skrzynki rozprężne i nawiewniki podłogowe SPIDERvent.

Wywiew sufitowy w całym budynku poprzez anemostaty FPO 100.

 

Serce systemu stanowi mocny rekuperator RekuEKO 550 JS EL z obejściem letnim (bypass) oraz grzałką elektryczną. Świetne parametry centrali wentylacyjnej – wydajność nawet do 570 m3/h, dzięki silnikom prądu stałego EC; sprawność wymiennika przeciwprądowego nawet do 97%; na nawiewie antyalergiczny filtr F7 w standardzie. Wszystko regulowane przez panel dotykowy KTS Ekstra z funkcjami programatora tygodniowego oraz automatycznym trybem stałego wydatku lub stałego ciśnienia.

Zobacz na filmie w trakcie zalewania betonem


Zobacz na filmie w trakcie zalewania stropu

Rozdzielacz powietrza nawiewanego na parter i piętro, model M12/160D SPIDERvent – z wyjściem dolnym 160mm do podłączenia rekuperatora. Podłączone 11 przewodów Karboflex Blue fi 90 poprzez szybkozłączki typu „klik”.


Zobacz na filmie w trakcie zalewania stropu

Kolektor powietrza powrotnego ,przelotowy M8/160G/160D SPIDERvent z wyjściem górnym 160mm (wywiew z piętra) i dolnym 160mm (podłączenie do rekuperatora). Podłączone 5 przewodów Karboflex Blue fi 90, tradycyjnie także poprzez szybkozłączki.


Zobacz na filmie w trakcie zalewania stropu

Przygotowanie nawiewu podłogowego z wykorzystaniem skrzynek rozprężnych, na których zamontowane zostaną skrzynki wentylacyjne do laminarnego nawiewu podłogowego.Montaż zestawów na specjalnych wspornikach umożliwiających precyzyjne dostosowanie poziomu kratek do docelowej powierzchni podłogi. Możlwia jest dodatkowa, precyzyjna regulacja poziomu kratki nawiewnej na etapie układania podłogi.


Prowadzenie kanału pomiędzy pustakami Teriva oraz przygotowanie do montażu kolanka wentylacyjnego pod anemostat.


Zobacz na filmie w trakcie zalewania stropu

Prowadzenie elastycznych przewodów Karboflex fi 90 mm wewnątrz oraz pomiędzy pustakami Teriva 24/60 BASE 3-komorowymi. Pozostała część przewodów wentylacyjnych prowadzona będzie na widocznych po prawej stronie pustakach MASTER 14/60 MINI.


Pełne informacje o systemie SPIDERvent oraz rekuperatorach RekuEKO, dokumentację produktową, bloki CAD, a także przykłady montażu w innych stropach – znajdziesz na www.spidervent.pl

 

 

 

 

 

Jedna odpowiedź do “SPIDERvent – montaż w stropie typu Teriva, strumień 365m3/h”

Możliwość komentowania została wyłączona.