Co wyróżnia nawietrzniki ścienne hybrydowe?

Nawietrzniki zwane również nawietrzakami stanowią element wentylacji, dzięki któremu możliwy jest swobodny przepływ powietrza. Hybrydowe nawietrzniki ścienne montuje się na ścianie. Jednym z rodzajów tych elementów wentylacji są nawietrzniki hybrydowe. Stanowią połączenie elementów wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu ten rodzaj wentylacji sprawdza się dobrze w każdych warunkach.

Co wyróżnia hybrydowe nawietrzniki ścienne?

Największym wyróżnikiem hybrydowych nawietrzników ściennych jest ich funkcjonalność. Dzięki wykorzystaniu elementów mechanicznych i grawitacyjnych praca całego systemu zostaje zoptymalizowana. Hybrydowe instalacje wentylacyjne i nawietrzniki ścienne minimalizują straty ciepła i zużycie energii elektrycznej. Powietrze do pomieszczeń dostarczane są za pomocą nawietrzników zamontowanych na ścianach zewnętrznych.

Hybrydowe nawietrzniki wyróżnia również możliwość ręcznej regulacji nawiewu. Jest to szczególnie przydatne i ważne w naszych warunkach klimatycznych, gdzie temperatura i wilgotność powietrza zmieniają się niekiedy z dnia na dzień. Dzięki temu możemy uniknąć powiewów porywistego wiatru przedostających się przez kratkę. Kolejną cechą wyróżniającą ten rodzaj nawietrzników jest połączenie wyciszenia hałasu i odpowiedniego przewiewu. Ich budowa pozwala na dostarczenie dużej ilości świeżego powietrza do pomieszczeń, a jednocześnie nie przenosi hałasów z zewnątrz. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza jeżeli mieszkamy przy ruchliwej ulicy czy placu zabaw.

Hybrydowe nawietrzniki ścienne nie rzucają się mocno w oczy, przez co dopasują się do wyglądu każdego domu, nie odstając swoim wyglądem. Ten rodzaj nawietrzaków jest wysoce odporny na niskie temperatury, dzięki czemu przetrwa nawet najgorszą zimę. Kolejną zaletą jest bardzo łatwe czyszczenie i wymiana filtrów. Dzięki temu tego rodzaju prace przy wentylacji można wykonać nawet w pojedynkę. Wentylacja, w tym nawietrzniki hybrydowe nie są całkowicie zależne od prądu, dzięki czemu może działać nawet podczas awarii prądu.

Hybrydowe nawietrzniki ścienne pozwalają na połączenie wszystkich najlepszych cech z nawietrzników mechanicznych i grawitacyjnych. Dzięki ich wykorzystaniu możemy cieszyć się świeżym powietrzem w domu, bez dodatkowego hałasu czy niekontrolowanych powiewów wiatru.