Nawiewniki okienne i ścienne

Nasza firma jest producentem nawietrzaków ściennych i należy do wiodących dystrybutorów nawiewników okiennych. W sprzedaży mamy wiele rodzajów funkcjonalnych i estetycznych, innowacyjnych urządzeń wentylacyjnych do zastosowania głównie w budownictwie mieszkaniowym. W ofercie mamy:

  • nawiewniki akustyczne,
  • nawiewniki antysmogowe,
  • nawiewniki ciśnieniowe,
  • nawiewniki glifowe,
  • nawiewniki wrębowe.

Nawiewniki automatyczne przeznaczone do montażu w oknach, ścianach lub drzwiach to urządzenia zaawansowane technologicznie. Są wykorzystywane do wymiany powietrza w domach mieszkalnych, budynkach wielorodzinnych, salach szkolnych i wykładowych, kinach, teatrach, obiektach konferencyjnych. Powstały, aby wspomóc działanie wentylacji grawitacyjnej, która nie zawsze jest wystarczająca, szczególnie kiedy świeże powietrze należy dostarczyć do pomieszczeń o dużej kubaturze.

Nawiewniki akustyczne i antysmogowe

W ostatnich latach akustyczne nawietrzaki ścienne i nawiewniki okienne są nieodzownym składnikiem systemu wentylacji mechanicznej budynków mieszkalnych, szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich. Ilość dostępnych na rynku rodzajów nawiewników może przyprawić o zawrót głowy. Dobór odpowiedniego urządzenia nie jest łatwy zwłaszcza dla osoby, która na co dzień nie interesuje się techniką budowlaną i systemami wentylacyjnymi. Aby dobrać najlepszy typ urządzenia do konkretnych potrzeb, najlepiej skontaktować się ze specjalistą, który zna zasadę działania i parametry poszczególnych modeli, dzięki czemu pomoże Państwu w wyborze nawiewnika, który spełni oczekiwania.

Oferujemy nawietrzaki i nawiewniki akustyczne, które wraz z izolacją akustyczną ścian i tłumikami hałasu stworzą kompletny system chroniący przed niepożądanymi dźwiękami. Nawiewniki antysmogowe sprawdzą się z kolei jako skuteczny filtr powietrza w budynkach usytuowanych w miejscach, gdzie poważnym problemem jest zanieczyszczenie powietrza, duże natężenie ruchu samochodowego czy zimowy smog z domowych palenisk.

Co warto wiedzieć o nawiewnikach okiennych i nawietrzakach ściennych ręcznych, ciśnieniowych lub hybrydowych, prostych i glifowych – wrębowych?

Wybierając nawiewnik, można kierować się nie jego funkcją, a najwygodniejszą dla użytkownika zasadą działania. Nawiewniki stosuje się w pomieszczeniach z wentylacją mechaniczno-wywiewną lub grawitacyjną. Nawiewniki ciśnieniowe wyposażone są w automatyczną przepustnicę chroniącą przed nadmiernym nawiewem powietrza zewnętrznego, dostosowując przy tym jego napływ do różnicy ciśnienia panującego na zewnątrz i wewnątrz budynku.

Innym kryterium, które może mieć wpływ na wybór urządzenia, jest sposób montażu nawiewnika. Nawietrzaki glifowe nazywane również węgarkowymi, w tym nasz powód do dumy – ścienne nawietrzaki akustyczne w wersji glifowej KAMELEON — montuje się w otworze wykonanym w murze, w taki sposób, że skrzynka czerpni glifowej umieszczona jest w warstwie izolacji zewnętrznej, z kratką widoczną w pionowej części wnęki okiennej zwaną glifem bądź wrębem. Taki sposób montażu sprawia, że prezentują się dyskretnie i elegancko.