Nawietrzaki ścienne

Oferowane przez nas nawietrzaki ścienne są przede wszystkim estetyczne, dostarczają więcej niż nawiewniki okienne świeżego, na dodatek przefiltrowanego powietrza, zapewniając przy tym wysoki komfort akustyczny i termiczny. Są doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie elegancję, wygodę i zdrowie. Bez wątpienia sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów, którzy poszukują sposobu na dostarczenie do wnętrza pomieszczenia strumienia świeżego powietrza.

W swojej ofercie mamy:

  • nawietrzaki regulowane ręcznie,
  • nawietrzaki regulowane automatycznie,
  • nawietrzaki regulowane ciśnieniowo,
  • nawietrzaki regulowane termostatycznie,
  • nawietrzaki hybrydowe tj. z  regulacją ręczną i automatyczną równocześnie.

Gdzie montować nawietrzak ścienny?

Nawietrzaki podobnie jak nawiewniki ścienne to zaawansowane urządzenia wentylacyjne, które umożliwiają doprowadzenie strumienia powietrza w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych i jednorodzinnych, obiektach dydaktycznych, warsztatach blacharsko-lakierniczych, obiektach użytkowych. Poprawiają cyrkulację powietrza w pomieszczeniach, w których często jest ona niewystarczająca z uwagi na wysoką szczelność stolarki okiennej. Brak wymiany powietrza wpływa negatywnie na zdrowie wskutek niewystarczającej ilości tlenu w pomieszczeniach, prowadzi do powstawania grzybów i pleśni oraz pogarsza komfort życia, nauki lub pracy osób przebywających w niewentylowanych budynkach.

Nawietrzak ścienny montuje się w przegrodzie zewnętrznej budynku. Nawietrzaki montowane są w nadprożu okiennym, choć najczęściej w ścianie obok okna. Nowoczesny wygląd i możliwość pomalowania zewnętrznej części urządzenia – kratki czerpni powietrza na kolor elewacji oraz pomalowania lub pokrycia tapetą części ulokowanej wewnątrz budynku sprawia, że nawietrzaki są chętnie wybierane przez deweloperów, architektów i projektantów instalacji wentylacyjnych. Walory użytkowe doceniane są również przez bezpośrednich użytkowników.