O nas

ZDROWIE DZIĘKI WENTYLACJI

„Kluczem do sprawy jest energooszczędny system wentylacji mechanicznej. Technologia winna służyć zdrowiu ludzi, bo to ich potrzeby inicjują technologiczny łańcuch, którego słabym ogniwem stała się  niewłaściwa wentylacja mieszkań.”

FLOP SYSTEM sp. z o.o. kontynuuje działanie powstałej w 1989 roku spółki cywilnej i jest jedną z niewielu firm, w 100% z kapitałem polskim, działających w branży wentylacyjnej nieprzerwanie od 30 lat.

Rozpoczynając od importu skandynawskich, elektrycznych nagrzewnic powietrza, z czasem staliśmy się jedną z bardziej rozpoznawalnych marek handlowych, zajmujących się importem urządzeń wentylacyjnych i nagrzewnic powietrza.

To my jako wieloletni wyłączny dystrybutor, wprowadziliśmy na polski rynek wyroby firm: Systemair, Dantherm, Fresh, Manrose, Olimpia Splendid, Titon.
 

Milenium roku 2000 uczciliśmy wdrożeniem Systemu Zarządzania Jakością  ISO 9001 oraz przystąpieniem do unijnego projektu badawczo-rozwojowego, koordynowanego przez University of Cambridge, a w latach 2006-2008- kolejnego, tym razem z University of Brighton.

FLOP SYSTEM zainicjował stosowanie w Polsce takich urządzeń jak: wentylatory kanałowe, kurtyny powietrza, rekuperatory, nawiewniki okienne, nawietrzaki ścienne i inne.

Jako pierwsi zaprezentowaliśmy w 2008 roku wentylator kanałowy „Sentinel” z silnikiem prądu stałego EC, przeznaczony do systemów modulowanej wentylacji, za który otrzymaliśmy główną nagrodę miesięcznika „Systemy Instalacyjne”.

Wraz z dynamicznym rozwojem firmy wprowadziliśmy i udoskonaliliśmy rozwiązania systemowe dla kompleksowej wentylacji. Autorski projekt „Zdrowej Wentylacji” spotkał się z uznaniem wiodących pracowni architektonicznych i instalatorów. Doceniono nasze wieloletnie doświadczenie, proekologiczne podejście i rzetelność w relacjach biznesowych. Opracowane przez nas kompleksowe systemy wentylacji, jak i rekomendowane przez nas produkty cechuje energooszczędność oraz przyjazność środowisku naturalnemu człowieka. Nasze rozwiązania z powodzeniem są stosowane w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym, szkołach, przedszkolach i hotelach.

Rekomendujemy energooszczędne, kompletne systemy wentylacji mechanicznej mieszkań, w tym wentylatory, rekuperatory, centrale wentylacyjne z pompą ciepła, nawiewniki ścienne i okienne, wywiewniki i kratki wentylacyjne, bakteriostatyczne przewody wentylacyjne, które świetnie współpracują z nowatorskim systemem wentylacji stropowej SPIDERvent® .

Oferujemy usługi konsultingowe w zakresie akustyki systemów wentylacji oraz budownictwa pasywnego i niskoenergetycznego, dzieląc się wiedzą wyniesioną z udziału w unijnych projektach badawczo-rozwojowych.

Współpracujemy z pracowniami projektowymi, instalatorami z całej Polski. Posiadamy sieć dystrybucyjną oraz serwisową.