Wentylacja mechaniczna mieszkań
- 2020-06-28 16:04SPIDERvent a system tradycyjnej rekuperacji?
Promujemy system rozprowadzenia powietrza SPIDERvent® opracowany w Szwajcarii, który doskonale współpracuje z rekuperatorami firmy FLOP …
- 2019-04-08 11:07Cichy i Stylowy. Intellivent w Twoim domu!
INTELLIVENT to wentylator nowej generacji, który wyznacza zupełnie nowe standardy dla tego typu urządzeń. Powstał …
- 2019-03-22 11:50SPIDERvent – całkowicie ukryty w stropie i ścianach system rekuperacji
Twoja 3-krotna oszczędność CZAS – ENERGIA – PRZESTRZEŃ CZAS – …
- 2018-06-15 07:51SPIDERvent -rewolucja w wentylacji !
To nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie technologiczne do szybkiego i precyzyjnego montażu instalacji wentylacji w nowobudowanych …
- 2018-05-21 15:52Wymagania dla budynków po 2020 roku
W artykule opisano wymagania w zakresie efektywności energetycznej stawiane nowym budynkom zgodnie z zapisami znowelizowanego rozporządzenia w sprawie warunków …
- 2018-05-21 15:45Gdy z nawietrzaka wieje chłodem…
Dlaczego nawietrzaki ścienne, w polskich warunkach klimatycznych, powinny być wyposażone w dodatkową- ręczną regulację nawiewu? …
- 2018-04-20 11:44SPIDERvent-montaż w stropie monolit-dom parterowy 180m2.
1.Do deskowania stropu mocuje się najpierw przybija gwoźdźmi w odpowiednich miejscach kolektor (układu wywiewnego i …
- 2018-04-20 11:37SPIDERvent – montaż w stropie typu Teriva, strumień 365m3/h
Rozbudowany układ w wentylacji stropowej SPIDERvent ukryty w stropie typu Teriva. Nawiew świeżego powietrza do …
- 2018-04-20 11:25Montaż rekuperatora RekuEKO na poddaszu.
Przykład zamontowania rekuperatora na poddaszu, w dodatkowej zabudowie akustycznej. Dla całkowiego wyeliminowania emisji hałasu od …
- 2018-04-18 19:21Co zrobić żeby z nawietrzaka ściennego nie wiało zimnem…
Dlaczego nawietrzaki ścienne w polskich warunkach klimatycznych powinny mieć dodatkowe, ręczne przymknięcie nawiewu.
Przedstawiamy Państwu kompletną ofertę zamiany systemu AERECO na rozwiązanie FLOP SYSTEM , zapewniające energooszczędną i w pełni kontrolowaną wymianę powietrza (wentylację mechaniczną) w mieszkaniach i apartamentach , z wykorzystaniem nawiewników okiennych i ściennych a po stronie wywiewnej ( opcjonalnie) centralnych wentylatorów zbiorczych , współpracujących z zamontowanymi w kuchniach i łazienkach wywiewnikami stabilnego przepływu STABILVENT. Bazując na swoim 28-letnim doświadczeniu i udziale w unijnych projektach badawczo-rozwojowych opracowaliśmy modele systemów wentylacji mechanicznej mieszkań dostosowane do najbardziej wymagających inwestorów i użytkowników , w których priorytetami są : energooszczędność , jakość urządzeń i troska o zdrowy mikroklimat mieszkań.
Wentylacja mechaniczna mieszkań – na czym polega?
W każdym mieszkaniu na wszystkich kondygnacjach proponujemy zastosowanie układu wentylacji mechanicznej – wywiewnej stałego ciśnienia w oparciu o wentylatory zbiorcze naszej produkcji o nazwie DachBOX , działające bardzo precyzyjnie już na niskich poziomach podciśnienia oraz posiadające wbudowaną pełną automatykę, co w zdecydowany sposób obniża koszty sterownia, gdyż wymaga podłączenia do urządzenia jedynie przewodu zasilającego 230V.
Instalacja wentylacji wywiewnej z centralnymi wentylatorami wyciągowymi obsługującymi po kilka pionów (tego samego rodzaju) jednocześnie, ma za zadanie usuwać zużyte (zawierające wilgoć, niemiłe zapachy, dwutlenek węgla oraz inne zanieczyszczenia) powietrze z takich pomieszczeń jak kuchnie, łazienki, WC i garderoby.
Układ do regulacji ciśnienia utrzymuje stałe podciśnienie w każdym punkcie instalacji (np. na „Stabilventach” w łazienkach i kuchniach) co pozwala uniknąć rozregulowaniu całej instalacji w momencie gdy zmienią się opory przepływu w jej poszczególnych częściach. Zmiany oporów mogą być spowodowane włączeniem okapu kuchennego, zamknięciem kratki wywiewnej w łazience lub zamknięciem okna w mieszkaniu. Do prawidłowej pracy tego typu układu niezbędne jest szczelne połączenie wszystkich przewodów i urządzeń tak aby nie dochodziło do zasysania tzw. „obcego” powietrza z poza układu.
Dlaczego warto zastosować wentylację mechaniczną mieszkań?
Rozwiązanie takie daje gwarancję skutecznej i dostosowanej do chwilowych potrzeb lokatora wymiany powietrza w całym mieszkaniu, gdyż świeże powietrze dostarczane jest do pokoi za pomocą okiennych listew wentylacyjnych, a następnie przez podcięcia w drzwiach przechodzi do przedpokoju, a następnie trafia do kuchni i łazienki .
Jako elementy nawiewu proponujemy okienne listwy wentylacyjne, regulowane ręcznie , montowane w oknach pokoi. Ich ilość została dobrana do normatywnej ilości powietrza usuwanego tak aby kompensować wywiewaną ilość powietrza przez „Stabilventy” w łazienkach i kuchniach. Natomiast za skuteczną i prawidłową wentylację wywiewną odpowiedzialne będą nowoczesne, energooszczędne wentylatory dachowe współpracujące z kilkoma pionami wentylacyjnymi np. jeden wentylator obsługuje wszystkie łazienki w kilku mieszkaniach na wszystkich kondygnacjach mieszkalnych.
Zwracamy także uwagę ,że o ile inwestor byłby zainteresowany sensowne jest wykorzystanie systemu ,w którym nawiewniki okienne higrosterowane zastąpione mogą być zwykłymi ,ręcznie regulowanymi , natomiast ewentualna kontrola wilgotnościowa strumienia powietrza usuwanego realizowana byłaby jedynie w łazience ( tam jedynie pojawia się najczęściej chwilowe zwiększenie poziomu wilgotności względnej powietrza) z wykorzystaniem wywiewnika stabilnego przepływu STABILVENT Alize Hygro . Automatyczna wentylacja kuchni ( o zmiennym strumieniu) odbywać się może z wykorzystaniem dwustopniowego wywiewnika STABILVENT DS ( ręcznie otwierany na wyższy poziom przepływu)
Takie rozwiązanie pozwoliłoby na dalsze znaczące obniżenie kosztu inwestycji przy zapewnieniu właściwej, zgodnej z oczekiwaniami użytkownika mieszkania wentylacji.