FLOP SYSTEM chroni zdrowie dzieci

Przedszkole Mokronosek zostało wyposażone w jeden z najnowocześniejszych systemów wentylacji w Europie: hybrydowy system wentylacji, na żądanie z rekuperacją ciepła RekuTOTUS.

Pozwoliło to firmie FLOP SYSTEM jako projektantowi i generalnemu wykonawcy spełnić oczekiwania jakie zostały postawione przez inwestora mające na celu stworzenie dla dzieci zdrowego, energooszczędnego środowiska do zabawy i rozwijania swoich umiejętności.

Inteligentny system wentylacji hierarchicznej w układzie stałego ciśnienia, który został wykorzystany w przedszkolu Mokronosek ma na celu wentylację sal zabawowych oraz łazienek tylko w takim wymiarze w jakim jest to potrzebne i daje osobom przebywającym w budynku optymalne warunki bytowania.

„Sercem” całego systemu jest centrala wentylacyjna RekuTOTUS, którą wyposażono w najnowocześniejsze rozwiązania pozwalające jej dynamicznie reagować na wiele zmiennych, które są wyznacznikami intensywności wymiany powietrza. Przy całym tym zaawansowaniu urządzenie to dodatkowo odzyskuje ciepło i chłód oraz filtruje powietrze.

Użytkownicy obiektu mają styczność bezpośrednio z czujnikami CO2/temperatury w salach zabaw oraz czujnikami PIR w łazienkach. Czujniki te na bieżąco monitorują poziom stężenia dwutlenku węgla i dopasowują wydajność wentylacji do aktualnych potrzeb indywidualnie dla każdej sali osobno w tym samym czasie.

Dodatkową zmienną jaką bada czujnik jest temperatura powietrza w pomieszczeniach co pozwala zachować ją na optymalnym poziomie. Ma to bardzo duże znaczenie kiedy poziom CO2 nie jest jeszcze duży a nasłonecznienie powoduje wzrost temperatury w sali. Czujniki PIR natomiast pilnują czy w łazienkach ktoś przebywa obecnie aby móc w takim przypadku zwiększyć wydajność wywiewu usuwając wszelkie zapachy oraz wilgoć.

 

 

 

*Materiał chroniony prawem autorskim – wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Regulaminie Korzystania z Serwisu. Zapoznaj się z regulaminem.